کد خبر : 688 ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت [ ۲۰:۲۲ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

رییس اداره تفریحی سازمان ورزشی تفریحی شهرداری اصفهان: پاتوقِ تفریحی جوانان؛ به زودی در اصفهان آغاز به کار خواهد کرد

گلشیرازی:از مهمترین برنامه های در دست اجرای سازمان تفریحی شهرداری اصفهان،میتوان به راه اندازی پاتوق های مختلف تفریحی؛مخصوص جوانان اشاره کرد. صبح امروز،نشست صمیمانه دبیر اجرایی گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری؛با رییس اداره تفریح سازمان تفریحی شهرداری اصفهان برگزار شد. برگزاری پاتوق های متنوع در رابطه با تفریح،توسط جوانان فعال اصفهان نفیسه […]

گلشیرازی:از مهمترین برنامه های در دست اجرای سازمان تفریحی شهرداری اصفهان،میتوان به راه اندازی پاتوق های مختلف تفریحی؛مخصوص جوانان اشاره کرد.
صبح امروز،نشست صمیمانه دبیر اجرایی گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری؛با رییس اداره تفریح سازمان تفریحی شهرداری اصفهان برگزار شد.

برگزاری پاتوق های متنوع در رابطه با تفریح،توسط جوانان فعال اصفهان

نفیسه گلشیرازی،رییس اداره تفریح سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در رابطه با ارتباط میانِ جوان و تفریح اظهار داشت: رابطه میان جوان و تفریح،رابطه ای دو سویه و متقابل است و از سری اقدامات سازمان تفریحی ورزشی شهرداری اصفهان در این باره؛میتوان به برگزاری برنامه ها و مسابقات تفریحی و فکری اشاره کرد و یکی از برنامه های بلند مدت این سازمان، برگزاری سلسله پاتوق های مختلف و متنوع در رابطه با تفریح است که در دستور کار قرار گرفته است.
وی در این باره افزود:در این پاتوق ها،جوانان حرف اول را میزنند و با ارائه طرح ها و مسابقات مختلف،میتوانند موجب ارتباط محکم و قوی میان یکدیگر شوند.بعد از ایجاد پاتوق های تفریحی،با ایجاد شیبی،باید مشارکت جوانان بیشتر شود تا همین جوانان،موجب نشاط و پویایی نسبی جامعه ؛ – آن هم در این وضعیت نا به سامانی اقتصادی و فرهنگی -شوند.
گلشیرازی اذعان داشت:اگر بتوانیم جوانان را محور خانواده ها قرار دهیم،کل شاکله زندگی خانوادگی،که گهگاه با مشکلاتی همراه است،تغییر پیدا خواهد کرد و ما باید در هر جوان اصفهانی،هویت سازی ایجاد کنیم و از همین طریق،موجب پویایی جوانان شهر اصفهان شویم.

جامعه؛اصلی ترین سفیران توسعه پایدار ، پس از برگزاری مرحله دوم گفتمان عنصر اختلاف فرهنگ تفریح میان خانواده ها

گلشیرازی در رابطه با عناصر مختلف اختلاف فرهنگ تفریح میان مردم توضیح داد:یکی از علت های اصلی اختلاف فرهنگ تفریح میان مردم،خودِ جامعه است!
مردم جامعه،موجب ایجاد اختلاف میان دسته های مختلفِ خودشان میشوند.تا جایی که یک فرد پولدار ، ۹۰ هزار تومان صرفِ هزینه استخر میکند؛درحالیکه قشرضعیف جامعه،توانایی پرداخت ۹ هزار تومان را هم برای ورود به استخرهای شهر ندارد!!
وی افزود:دومین عنصر مهم در رابطه با اختلاف فرهنگ تفریح میان مردم،خانواده است.باید دید هر خانواده به چه صورت مقوله تفریح را بین فرزندان جا انداخته اند.

آغاز فعالیتِ سفیران توسعه پایدار ، پس از برگزاری مرحله دوم گفتمان

دبیراجرایی گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدارشهری گفت:در مرحله دوم گفتمان که مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد،از هر استان ، ۳ نفر به مرحله اصلی همایش راه پیدا میکنند و از بین این ۳ نفر؛ ۱ نفر به عنوان سفیر توسعه پایدار در استان خودشان فعالیت خواهند کرد‌.
وی افزود:وظیفه این سفیران،اطلاع رسانی برنامه های دبیرخانه اصلی همایش به جوانان سطح شهر است و طبق صحبتی که با اتاق بازرگانی ایران صورت گرفته ، قرار بر این شد که بخشِ جوانان اتاق های بازرگانیِ هر استان،همانند استان اصفهان،به محل دبیرخانه فعالیت های مربوط به آن استان اختصاص پیدا کند.
تقیان اذعان داشت:برنامه بلند مدت ۵ ساله ای برای همایش آماده شده و قرار است از سال ششم؛این گفتمان تحتِ عنوان جشنواره ملی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری،و با ارائه محصولات و فرایند های پنج دوره ی گذشته،در اصفهان برگزار شود.

ارائه تسهیلات به برترین دستاوردهای گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار

علی تقیان در رابطه با تسهیلات مربوط به دستاوردهای برتر جوانان فعال در گفتمان اظهار داشت:
توجه به اشتغال یکی از مهمترین برنامه هاییست که در دستور کار دبیرخانه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد:طبق صحبت هایی که با مدیر عامل بانک رسال انجام گرفته،تصمیم بر آن شد که بعد از مرحله دوم گفتمان،به هر یک از جوانان فعال که توسط دبیرخانه گزینش و معرفی میشوند،۳۰ میلیون تومان وام ، با اقساط ۶۰ ماهه بلند مدت اختصاص یافته شود که با آن به ارائه ایده خود بپردازند.
تقیان در پایان صحبت های خود گفت:ظرفیت های موجود در دبیرخانه بسیار زیاد است و میتوان در رابطه با مبحث تفریح و نشاط جوانان،از پتانسیل موجود در دبیرخانه بهره مند شد.
لازم بذکر است؛در جلسه امروز تصمیم گرفته شد با ایجاد تعاملات میان دبیرخانه و سازمان ورزشی تفریحی شهرداری،طرحی در رابطه با این موضوع که جوانان چه چیزی را و چرا تفریح میدانند؟ ارائه شود و همچنین تصمیم برآن شد تا به صورت ماهیانه،جلساتی میان اعضای دبیرخانه و مسئولان سازمان تفریحی شهرداری اصفهان در رابطه با مبحث جوان و تفریح برگزار شود.

خبرنگار : امیدرضا ساکت

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه