کد خبر : 3397 ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت [ ۲۲:۲۹ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عنوان کرد:

تغییر نگاه اولین گام برای رسیدن به توسعه پایدار

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای در شامگاه روز پنجشنبه مورخ ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ و در آئین اختتامیه پنجمین گفتمان ملی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عنوان کرد: برای رسیدن به هدف توسعه پایدار، باید نگاه خود را […]

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای در شامگاه روز پنجشنبه مورخ ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ و در آئین اختتامیه پنجمین گفتمان ملی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عنوان کرد: برای رسیدن به هدف توسعه پایدار، باید نگاه خود را نسبت به موضوع تغییر دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به حوزه تخصصی بنده باید از خود سوال کنم این همه زیرگذر و رو گذر که ساختیم، آیا مشکلات آلودگی هوا و ترافیک حل شد و علیرغم انجام این اقدامات، چرا حال شهر خوب نیست؟

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: فرض کنید کل استان اصفهان پایدار شد؛ آیا مشکلات اجتماعی کشور تمام می‌شود؟ خیر چون با مهاجرت هم‌وطنان از استان‌های مجاور باز هم حاشیه‌نشینی و مشکلات اجتماعی به وجود می‌آید.

وی با اشاره به زمان قبل از ایجاد شهرداری‌ها، افزود: ما در آن زمان شهرها و روستاهای پایدار داشتیم زیرا سیستم برنامه‌ریزی کشور کهکشانی و به صورت منظومه‌ای بود، اما در حال حاضر به صورت زنجیره‌ای است و باعث شده این مشکلات به وجود آید.

جمالی‌نژاد یادآور شد: معتقدم برای داشتن شهرهای پایدار باید به نقاط دور و نزدیک شهر توجه شود؛ اگر اصفهان یک شهر ایده‌آل باشد مردم برای به اصفهان آمده و باعث می‌شود روستاهای اطراف خالی از سکنه شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور خاطر نشان کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها برد-برد باشد چرا که دشمنان برای برهم زدن رابطه مردم و دولت تلاش می‌کنند و نباید بگذاریم این ارتباط گسسته شود.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار باید اول بازنگری، سپس بازخوانی و بعد از آن بازآفرینی و برنامه ریزی باید در دستور کار قرار گیرد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه