کد خبر : 3570 ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت [ ۹:۴۳ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

یادداشت مرضیه نجفی عضو دبیرخانه به مناسبت روز جهانی کار و کارگر:

تلاش در مسیر توسعه حاصل سخت کوشی کارگران سرزمینم ایران است

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای و با فرارسیدن ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ روز جهانی کار و کارگر، مرضیه نجفی دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی و عضو حوزه اجرایی یادداشتی منتشر نمود. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد: نامت که شکوه کار و تکاپوست تنها واژه ماندگار روزگار است […]

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای و با فرارسیدن ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ روز جهانی کار و کارگر، مرضیه نجفی دانشجوی رشته اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی و عضو حوزه اجرایی یادداشتی منتشر نمود. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

نامت که شکوه کار و تکاپوست تنها واژه ماندگار روزگار است نام تو ثبت است بر تمام جراید عالم از بسته ترین زوایای اهرام تا بازترین گوشه های تخت جمشید کارگر واژه ایست که به هر دلیل مترادف آن در فرهنگ ما زحمت است و تلاش واژه ای که از آن روزی حلال و فرزندان پاک قدم به عرصه جامعه می گذارند. یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر فرصت مناسبی است که کارگران زحمتکش پرتوان و تلاش گر که با همت والای خود چرخ صنعت و تولید را به گردش در می آورند و کار را عبادت و تلاش خود را در سرنوشت ملت و کشور موثر می دانند تجلیل و قدردانی گردد. بی تردید رمز پیشرفت و توسعه پایدار یک کشور و یک تمدن و در تجلی استعداد ها و سرمایه انسانی تلاشگر و کارآمد قوت و قدرت جسم شور و نشاط و امید اندیشه خلاق و نبوغ سرشار است و کارگر به عنوان نیروی محرکه چرخه اقتصاد نقش برجسته و ویژه ای در این عرصه دارد. کارگران بازوان حرکت هر جامعه ای به سوی رشد تعالی و شکوفایی هستند بی شک همه پیشرفت های حاصل در مسیر زندگی نشات گرفته از رشد و پویایی فکر و گسترش اندیشه ورزی است و در هر جامعه ای که از فرصت اندیشه و بازوی کارگران بهتر استفاده شود توسعه و پیشرفت رونقی دو چندان دارد. روز جهانی کارگر روز قدردانی از مردان و زنان بلند همت است که در چرخه اقتصاد کشور و فراهم آوردن منابع مورد نیاز برای اجرای طرح های اجتماعی و رفاهی در مسیر توسعه پایدار جوامع نقش کلیدی و حیاتی دارند گرامیداشت این روز و تجلیل از خدمات آنان که با پیروی اندیشه و خلاقیت خود و نیز به مدد بازوان توانمند و روحیه سخت کوشی و مجاهدت مثال زدنی نقش آفرینان اصلی عرصه کار و خدمت هستند و عزت و سربلندی را برای کشور به ارمغان می آورند وظیفه ای است که در راستای ماموریت اصلی سازمان تامین اجتماعی یعنی صیانت از نیروهای مولد در برابر حوادث ناخواسته و چالش های اقتصادی و اجتماعی برخود فرض می دانیم و بر این باور بوده و هستیم که بدون ایجاد امنیت اجتماعی و آرامش خاطر برای کارگران وتلاشگران کار و تولید نمی توان به توسعه همه جانبه و پایدار دست یافت.

کلام آخر :

دست هایت که آیینه تلاش روزگارند پر برکت باد

توان دست هایت را می ستایم ای سازنده ترین نقش هستی در قاموس آفرینش تمام روزهای شکوفا از تلاش روز تو باد !

روز بهروزی من روز بهروزی تو روز بهروزی تمام دست های کارآمد جهان دستهایی که روزها را در تلاشند برای آرامش شب ها شب ها در تکاپوی برای آسایش روزها !

نامت که شکوه کار و تکاپوست تنها واژه ماندگار روزگار است نام تو ثبت است بر تمام جراید عالم از بسته ترین زوایای (اهرام) تا بازترین گوشه های تخت جمشید !

خوشا عرق جبین ات که خداوند پاس می دارد …

 حضرت علی (ع) عرق جبین می ریخت و در کشتزار کار می کرد تا کارگران به خود ببالند که رهبر آزاده شان نیز بر کارگری افتخار می کرد.

مرضیه نجفی

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه