کد خبر : 1903 ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۸:۳۱ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

در جلسه مدیران حوزه اجرایی با شهردار منطقه 10 اصفهان مطرح شد :

لزوم توجه جدی به توسعه ذهنی شهروندان در مقوله توسعه پایدار شهری

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای پیش از ظهر روز سه شنبه مورخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در جلسه ای مدیران حوزه اجرایی با همراهی رئیس دبیرخانه و روسای کمیسیون های فرهنگی و محیط زیست با شهردار منطقه ۱۰ اصفهان و جمعی از معاونین وی دیدار کردند. در ابتدای این دیدار پس از […]

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای پیش از ظهر روز سه شنبه مورخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ در جلسه ای مدیران حوزه اجرایی با همراهی رئیس دبیرخانه و روسای کمیسیون های فرهنگی و محیط زیست با شهردار منطقه ۱۰ اصفهان و جمعی از معاونین وی دیدار کردند. در ابتدای این دیدار پس از پخش کلیپی از آئین اختتامیه دومین دوره گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری علی تقیان دبیر اجرایی دبیرخانه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از تشکیل این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات و نتایج فعالیت های دو دوره پیشین و اشاره به رسالت دبیرخانه در راستای آگاهی بخشی جهت بسترسازی حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت از توسعه پایدار شهری به عنوان اولویت جدی و اساسی مدیریت شهری جهت حفظ و انتقال منابع نام برده و همکاری شهرداری با دبیرخانه را در این راستا ارزیابی کرد.

در ادامه حجت الاسلام طهماسبی قائم مقام دبیر اجرایی نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دوره سوم از برنامه های دبیرخانه جهت توجه به نقش اساسی جوانان در مدیریت شهری سخن گفته و این توجه را لازمه پرورش مدیران آینده در طراز انقلاب اسلامی دانست. مجید محمدپور رئیس دبیرخانه نیز با اشاره به عدم وابستگی دبیرخانه جهت نیل به اهداف جمعی نیروی جوان را ظرفیتی عظیم و فوق العاده جهت ساماندهی امور شهری خواند. سمیه امین پور رئیس کمیسیون محیط زیست دبیرخانه نیز با اشاره به نقش مهم شهرداری ها در برنامه ریزی مسائل زیست محیطی در خصوص انتقال تجارب و تبادل نظر در این حیطه اعلام آمادگی کرد. امیررضا بهادرپور مدیر کمیته خلاقیت و فناوری اطلاعات با ذکر اهمیت خلاقیت و نوآوری در رفع معضلات شهری و هوشمندسازی شهر عنصر خلاقیت و ابتکار را شاخصه مهم جوانان ارزیابی نموده که عنایت به آن می تواند مشکلات شهری را به خوبی سامان بخشد.

در ادامه این جلسه شهردار منطقه ۱۰ اصفهان با اظهار خرسندی از تشکیل این جلسه و اندیشمند خواندن حاضرین ضمن تقدیر از فعالیت های دبیرخانه که بسیاری از اعضای آن به اذعان دبیر اجرایی ساکن منطقه ۱۰ می باشند اولین گام در زمینه توسعه پایدار شهری را توسعه ذهنی شهروندان دانسته و نبود اتفاق نظر در تعریف توسعه را ضعفی مهم در این زمینه برشمرد. مهندس شهبازی همچنین ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری مداوم با مجموعه دبیرخانه شهر را موجودی زنده قلمداد کرد و گفت: رشد شهر به رشد فرهنگی شهروندان بستگی دارد و شما جوانان می توانید نقش موثری در این زمینه داشته باشید. در پایان این دیدار شهردار منطقه ۱۰ با بیان خاطراتی از دوران جوانی خویش و حرارت در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از کمیته خلاقیت و فناوری اطلاعات دبیرخانه خواست در حوزه برنامه های شهروند الکترونیک و شهر هوشمند به طور جد با شهرداری این منطقه همکاری نماید.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه