کد خبر : 2899 ۵ دی ۱۳۹۹ ساعت [ ۹:۴۱ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر ورزش و جوانان در اختتامیه چهارمین گفتمان نقش جوانان در توسعه پایدار شهری:

توجه جدی به اندیشه و توانمندی جوانان می تواند سهم بسزایی در توسعه پایدار شهری داشته باشد

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای در بعدازظهر روز پنجشنبه مورخ ۴ دی ماه ۱۳۹۹ مراسم اختتامیه چهارمین گفتمان ملی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری با حضور محدود جمعی از جوانان، مدیران و مسئولین استانی و کشوری و برگزیدگان همراه با افتتاح سامانه سمجا و رونمایی از پیش نویس طرح اقدام […]

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای در بعدازظهر روز پنجشنبه مورخ ۴ دی ماه ۱۳۹۹ مراسم اختتامیه چهارمین گفتمان ملی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری با حضور محدود جمعی از جوانان، مدیران و مسئولین استانی و کشوری و برگزیدگان همراه با افتتاح سامانه سمجا و رونمایی از پیش نویس طرح اقدام راهبردی در راستای جوانگرایی در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شد.

وزیر ورزش و جوانان به عنوان سخنران اصلی اختتامیه مرحله چهارم در پیامی که به صورت ویدئویی پخش شد با تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم قول مساعد داد تا عادی شدن شرایط در سفری که به اصفهان خواهد داشت با جوانان و سمن های استان ملاقات و به گفت وگو خواهد پرداخت.

مسعود سلطانی فر، گفت: توسعه پایدار شهری به معنی استفاده از تمام زیر ساخت ها، ظرفیت ها و منابع عمومی متعلق به یک شهر است که جز سرمایه ها و درآمدهای غیر دولتی و پایدار شهر است و ما موظف هستیم این درآمدها را از کانال های مختلف کسب و از سرجمع آنها بتوانیم شهر را اداره کنیم و خدمات مختلف را به مردم ارائه دهیم و این امر به اندیشه و فکر تمام مردم به ویژه جوانان نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: در دیدگاه مدیریت یکپارچه و توسعه پایدار شهر تمام موضوعاتی که به شهر و شهروندان مربوط می شود از قبیل ثبت ازدواج و طلاق، امور اقامتی، گذرنامه، مباحث توزیع انرژی و خدمات مختلف و … باید به شهرداری ها منتقل شده و در فرایند شهری مورد تاکید و بررسی قرار گیرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: دست یافتن به این مهم نیاز به تغییر نگرش در این زمینه دارد که یقینا این کار و تحول مهم را جوانان با تلاش و پیگیری خود رقم خواهند زد، فعالیتهایی مانند کارهای تبلیغاتی محیطی که سازمان زیباسازی شهرداری ها آن ها را انجام می دهد.

وی افزود: یکی از محورهای جدیدی که با اندیشه و توانمندی جوانان می تواند سهم بسزایی در توسعه پایدار شهری داشته باشد درآمدهای دیجیتالی و الکترونیکی است. این مساله در ایران مورد توجه قرار گرفته و مردم نیز تمایل بیشتری به استفاده از این صنعت و انجام امور روزمره زندگی به صورت دیجیتالی دارند و اگر بتوانیم از آن استفاده کنیم درآمدهای خوبی کسب خواهد شد.

لازم بذکر است در پایان این برنامه نیز از سید محمد قلمکاریان به عنوان مدیر پژوهش محور در حوزه توسعه پایدار، حدیثه بهرامی به عنوان جوان موفق در حوزه نوآوری و اختراع، شیوا حسینی فولادی به عنوان پژوهشگر برتر در توسعه پایدار و همچنین از یک استارتاپ برتر در زمینه توسعه پایدار توسط عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان استان، رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، امام جمعه غرب اصفهان و… تجلیل شد.

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه