کد خبر : 83 ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت [ ۲۰:۲۰ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

در جلسه با مشاور استاندار اصفهان مطرح شد:

چهارمین جلسه حوزه اجرایی دومین گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری برگزار شد

به گزارش خبرنگار گروه روابط عمومی، بعدازظهر روز چهارشنبه مورخ ۲ اسفندماه سال ۱۳۹۶ چهارمین جلسه حوزه اجرایی دومین گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری با حضور میهمان ویژه مهدی صفرخانلو (مشاور استاندار اصفهان) برگزار شد. در ابتدای این جلسه علی تقیان (دبیر اجرایی) ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به مشاور استاندار […]

به گزارش خبرنگار گروه روابط عمومی، بعدازظهر روز چهارشنبه مورخ ۲ اسفندماه سال ۱۳۹۶ چهارمین جلسه حوزه اجرایی دومین گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری با حضور میهمان ویژه مهدی صفرخانلو (مشاور استاندار اصفهان) برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی تقیان (دبیر اجرایی) ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمدگویی به مشاور استاندار اصفهان به ارائه گزارشی کامل از برگزاری اولین مرحله این همایش پرداخت و عنوان کرد: برای برگزاری این برنامه به دو رویکرد مهم توجه جدی کردیم ، اول اینکه برای برگزاری این همایش یک ریال از بودجه دستگاه های دولتی استفاده نکردیم و هزینه های اندک این برنامه ملی توسط سازمان های مردم نهاد و خیرین و فعالان مدنی تأمین شد و دوم اینکه در حوزه اجرایی میانگین سنی ۲۰ سال می باشد که این مسائل موجب افتخار و سرافرازی ما شد.

در ادامه این جلسه صفرخانلو عنوان کرد:
جدّیت و انقلابی بودن رمز موفقیت جوانان است
مهدی صفرخانلو با اشاره به برگزاری اولین همایش ملی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری اشاره کرد: در ابتدا بابت برگزاری این همایش در سطح ملی و با این سطح از موفقیت و کیفیت به یکایک شما عزیزان تبریک عرض می کنم و باید گفت که موفقیت بزرگی که به دست شما جوانان ایجاد شده است،یک دلیل می تواند داشته باشد و آن جدّیت شما جوانان است و سایر جوانان ما نیز باید به این جدیت توجه کنند .
وی افزود:این تیم، جوان است و با نیروی جوانی توانسته است این همایش را در این سطح برگزار کنند و مطمئنا دوره بعدی این همایش قدرتمندانه تر نیز خواهد بود زیرا دوستان از تجارب قبلی خویش نیز بهره خواهند برد.
وی با اشاره به اینکه در سالیان آتی جوانان جای نسل اول انقلاب را میگیرند گفت:این اجتناب ناپذیر است که تا چند سال آینده نسل اول انقلاب جای خود را به نسل های جوان و نسل های سوم و چهارم انقلاب می دهند و در این موقعیت جوانان هستند که یکی وزیر و دیگری استاندار یا شهردار می شوند.
وی افزود:در حال حاضر نیز مسئولین اعتمادی خوبی به جوانان دارند اما گاهأ حرف است و عملی نمی شود.
مشاور استاندار اصفهان افزود: در این راه نباید آرمانهای انقلابی را فراموش کرده و وارد سیاست شویم و یا جناحی عمل کنیم؛زیرا سودی ندارد و در انتها باعث ناکامی می شود و همانطور که مطلع هستید در سالیان گذشته نیز جوانان زیادی انقلابی بوده اند که با سیاسی شدن آینده ی خود را تباه کردند .
صفرخانلو با اشاره به برخی از مدیران بی هدف امروز ادامه داد:مدیران حال حاضر وارد روزمرگی شده اند و اصلا به فکر توسعه نیستند و تنها راه مبارزه با آن جایگزینی همین جوانان است که در گذشته نیز جوانان ما نشان داده اند انگیزه لازم را دارند که به موفقیت دست پیدا کنند.
وی ادامه داد:ما اگر موفقیتی داریم از جوانان است و به عنوان مثال اگر علم نانوی ما پیشرفت چشمگیری داشته، میانگین سنی دانشمندانش سی و پنج سال بوده پس چرا نباید به جوانان اعتماد کرد.
مشاور استاندار اصفهان افزود:رهبر معظم انقلاب نیز در فرمایشاتشان اشاره های پر رنگی به این حوزه داشته و دارند اما خود جوانان نیز باید پیگیر باشند.
لازم بذکر است در پایان این جلسه از دکتر صفرخانلو بابت زحمات و خدمات تجلیل و تکریم بعمل آمد.

خبرنگار نوجوان : سید ایلیا طاوسی

 

 

ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه