کد خبر : 2739 ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۵:۴۲ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام دبیر اجرایی به مناسبت روز نوجوان:

نقش جوانان در توسعه پایدار متضمن ایجاد دغدغه در نوجوانی است

به گزارش خبرنگار کمیته تبلیغات ارتباطات و امور رسانه ای حجت الاسلام و المسلمین علی طهماسبی بلداجی به مناسبت روز نوجوان در تاریخ ۸ آبان ۱۳۹۹ با صدور پیامی این روز را به نوجوانان تبریک گفته و به اهمیت توجه به تربیت و ایجاد دغدغه اجتماعی در راستای توسعه ذهنی و اجتماعی نوجوانان اشاره نمود. […]

به گزارش خبرنگار کمیته تبلیغات ارتباطات و امور رسانه ای حجت الاسلام و المسلمین علی طهماسبی بلداجی به مناسبت روز نوجوان در تاریخ ۸ آبان ۱۳۹۹ با صدور پیامی این روز را به نوجوانان تبریک گفته و به اهمیت توجه به تربیت و ایجاد دغدغه اجتماعی در راستای توسعه ذهنی و اجتماعی نوجوانان اشاره نمود.
متن پیام دبیر اجرایی بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
نوجوانی یعنی طلیعه ورود به جوانی و رشد و آغاز حرکت های سرنوشت ساز و انتخاب های مهم در زندگی و نوجوان یعنی انرژی انباشته شده و منبع سرشار از استعداد و آمادگی.
به یقین وظیفه همه متولیان فرهنگی و امور ترویجی این است که همگام با تحولات دنیای امروز که موفقیت ها عمدتا در نوجوانی پایه گذاری می شود در خصوص پرورش خلاقیت و هدایت آن در نوجوانان برای کشف توانمندی ها و بهره برداری از آن در جای درست که منجر به ثمره و اثرگذاری مثبت شود برنامه ریزی دقیق و منسجمی انجام دهند.
ما نیز به عنوان مسئولان حوزه اجرایی دبیرخانه ملی گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری گوشزد میکنیم که وقتی نام نقش جوانان در توسعه پایدار را به زبان می آوریم متضمن این نکته هستیم که تقویت این نقش آفرینی نیازمند تربیت مبتنی بر دغدغه اجتماعی در دوران نوجوانی است که می تواند منجر به توسعه ذهنی آینده سازان این مرز و بوم شود.
به همین جهت است که این دبیرخانه با درنظر گرفتن این اهمیت اقدامات مهمی در خصوص نوجوانان و توجه به نقش مورد غفلت واقع شده آنان انجام داده است که بخشی از آن عبارت است از تشکیل گروه همیاران نوجوان در دوره دوم، برگزاری نشست نوجوان خلاقیت و توسعه در دوره سوم و اعطای نشان زرین خلاقیت به یک نوجوان اصفهانی با دستاورد علمی در خصوص توسعه شهری در بعد محیط زیست در اختتامیه مرحله قبل و… اشاره نمود.
روز نوجوان بهانه ای است که با ذکر مجدد ضرورت توجه به قشر نوجوان در راستای اهداف اجتماعی توسعه پایدار با تبریک این روز به نوجوانان عزیز این مرز و بوم از همراهی نخبگان نوجوان که در مراحل مختلف با این دبیرخانه همراهی داشته اند تشکر و قدردانی نمائیم.
به امید بهروزی و موفقیت برای همه نوجوانان عزیز
علی طهماسبی بلداجی
دبیر اجرایی
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه