کد خبر : 1579 ۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت [ ۲۰:۱۶ ]
پرینت پرینت ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیران حوزه اجرایی با مسئولین اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان دیدار و گفتگو کردند

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای، در صبح روز یکشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ جلسه مدیران حوزه اجرایی با مدیران اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان برگزار شد. در ابتدای این جلسه علی تقیان دبیراجرایی با ارائه گزارش از مجموع فعالیت های دبیرخانه در ۲ سال گذشته، عنوان کرد: بی شک هر […]

به گزارش خبرنگار کمیته ارتباطات و امور رسانه ای، در صبح روز یکشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ جلسه مدیران حوزه اجرایی با مدیران اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی تقیان دبیراجرایی با ارائه گزارش از مجموع فعالیت های دبیرخانه در ۲ سال گذشته، عنوان کرد: بی شک هر جا که به ظرفیت و توامندی جوانان اعتماد شد چیزی جز موفقیت حاصل نشد. تقیان در ادامه ضمن تشریح برنامه های دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر امسال به جهت چهل سالگی انقلاب اهمیت خاصی دارد که در دبیرخانه تلاش نموده ایم برنامه های خوب و پرمخاطبی را طراحی و برگزار نماییم. علی طهماسبی بلداجی، امین رضوانی، مهدی شریفی و محمدجواد اسماعیلی نیز ضمن ارائه گزارش مختصر، نظرات خود را مطرح نمودند.
در ادامه این جلسه سید محمد طباطبایی معاون اداره ورزش و جوانان شهرتان اصفهان اظهار کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران شاهد شکوفایی استعداد ها ،خلاقیت ها،فکر و اندیشه نسل جوان هستیم.
وی افزود: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران شاهد شکوفایی استعداد ها ،خلاقیت ها،فکرو اندیشه نسل جوان هستیم. جوانانی که تشخیص داده اند شاید اگر دولتی ها کاری انجام نمی دهند خودشان دست به کار شده اند و شروع به اجرای طرح توسعه پایدار نموده اند. وقتی حرف از توسعه می زنیم یعنی دغدغه نسل جوان نسبت به آینده ،نگاه روشن نسل جوان به آینده به چشم انداز کشورش به چیزی که می تواند آینده خوب نسل های بعدی را رغم بزند.
قطعا در راستای توسعه پایدار بحث اندیشه نقش مهمی ایفا می کند و وقتی حرف از اندیشه می زنیم ،حرف از تفکر می زنیم ،حرف از یک نگاه روشن می زنیم . معاون اداره ورزش جوانان شهرستان اصفهان گفت: نگاه مان به اندیشه چیست ؟اندیشه چیست ؟ در رابطه با چه باید اندیشید و در چه جامعه ای داریم زندگی می کنیم؟ نیازهای آن جامعه چیست؟ ما باید با توجه به نقاط ضعف و نیاز هایی که پیش روی آن جامعه است اندیشه کنیم و تدبیر بیاندیشم. در راستای رفع نقاط ضعف و در راستای اطلاع نقاط قوتمان تدبیر کنیم و همچنین سعی کنیم بایندیشیم که تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم. هدفی که گروه شما دارد انجام می دهند، یک هدف والا در راستای بحث اندیشه است. در حوزه های مختلف اجتماعی و در مبحث کلان در راستای توسعه پایدار است. وی در ادامه افزود: توسعه پایدار خصوصا در استان اصفهان که مهد و پیشروی اقتصاد است بسیار فکر و ایده خوبی است. اما در یک کلام اصفهان اسباب تنظیم و میزان کردن مباحث اقتصادی اجتماعی ،سیاسی،  فرهنگی و هنری کشور است. اصفهان می تواند کارهای بزرگ و عظیمی را در رابطه با مباحث اجتماع انجام دهد گام های بزرگ و وسیعی را در راستای بحث ارتقاع سطح کمی و کیفی اجتماعی در جامه برداریم. طباطبایی اشاره کرد: ما باید بتوانیم این را به عنوان الگو به کل جامعه ایران انتقال دهیم. امروز جوانان خلاق، نوجوانان پویا و جوانانی که فکر دارند ایده،اندیشه ،خلاقیت و نوآوری دارند آمده اند در صحنه، این یک فرصت است برای نظام یک فرصت است برای دولتی ها و برای دولت مردان که از این فرصت استفاده کنند؛ قطعا بی توجهی و کم توجهی این فرصت را  به یک تهدید تبدیل میکند.
معاون اداره ورزش جوانان شهرستان اصفهان ابراز کرد:  ازاین رو تمام آن هایی که صاحب فکر و اندیشه هستند می دانند اگر قرار است یک حرکت انجام شود اگر قرار است یک تغیر انجام شود ،آن تغییر باید باعث تحول شود، چون بحث تغییر با تحول دو مقوله جداگانه است امروز حضور مباحث اجتماعی در افزایش مشارکت و بالا بردن حضور جوانان در راستای بحث تغییر نیست بلکه در راستای بحث تحول است که ما بتوانیم اگر قرار است تحولی را در جامعه انجام دهیم در راستای بهبود روند و بهره بری باشد تاکار ها بیشتر و بهتر انجام شود و بتوانیم از فکرها و اندیشه های خلاق و ایده های نو، که نزد جوانان است و بس استفاده کنیم طباطبایی گفت: در دوران جوانی ذهن پویا و خلاق است آن ذهن می تواند در رابطه با موضوعات که درگیر میشود بهترین راه حل ها را در راستای رسیدن به هدف تدبیر ، اندیشه و اجرا کند.
توسعه پایدار شهری یک سازمانی است که جوان محور و با اندیشه و با فکر است. یعنی دقیقا به اصل مطلب اشاره کرده اید .شما هر کاری را که شروع می کنید اگر آن کار اندیشه نداشته باشد، کار بیهوده ای است. پشت هر کاری باید یک فکر و اندیشه لازم باشد وقتی فکر و اندیشه درست و سالم در راستای بحث اجرایی کار انجام شود قطعا چشم انداز روشن و دست یافتنی برایمان خواهد بود. امروز دست گذاشته ایم بر توسعه پایدار شهرمان ، این یکی از پیچیده ترین مقوله هایی است که مدیریت کلان شهری باید پیرامونش برنامه ریزی و گفت و گو کنند. وی ادامه داد: سعی کنید از تمام توانمندی ها و ایده ها و فکر ها و خلاقیت هایی که می تواند به شما کمک برساند استفاده کنید شاید خلاف سلیقه من یا شما باشد اما ممکن است همان برای من بارش فکری بیاورد، برای جمع فکر و اندیشه می آورد که بتواند در راستای توسعه شهر کار کند و گام های موثر و بلند بردارد. امیدوارم این نشست تبدیل به نشست های بزرگ تر با مسئولین استان با اقای استاندار و شهردارمان و اعضای محترم شورای شهر شود.
 معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان تاکید کرد: توسعه پایدار شهری باید بستر را فراهم کند برای رشد استعداد ها و نخبگان جامعه و به تعالی رسیدن که در حوزه های مختف گام بردارند.
توسعه پایدار شهری استفاده از تمامی ظرفیت های شهر است و فقط بحث شهر نیست و باید از بطن جامعه گرفته شود و به سلسه مراتب بالا تر برسد.
وی در ادامه افزود: کار شما کاری عظیم و بزرگ است. باید تمام مدیریت شهری به کمک بیایند و این گفتمان تمام صلاح و خیر جامعه جوان و جامعه کلان ایران را در بر گیرد و نقاط قوت و ضعف شناسایی و نشست های بین المللی برگزار شود و تمام مدیران کلانشهر های کشور در آن شرکت و فکر کنند در راستای بهبود روند جامعه. با حضور نسل جوان می توانیم گام های موثری در راستای بهبود روند و بهبود کیفی زندگی شهروندان انجام دهم.
 نگاه توسعه پایدار؛نگاه توسعه محور نه رشد محور
فهیمه اصفهانیان کارشناس امور فرهنگی و جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان در ادامه نشست اظهارکرد: دبیرخانه توسعه پایدار هوشمندانه عمل کرده است و شروع و استارت کار از یک الگو و مبحث بوده است که کاملا ریشه دار است. یعنی شروع کار از رشه بوده است.
همانطور که معلوم است شما اندیشه را مبنا قرار داده اید و اساس کارتان آگاهی بخشیدن به جامعه و مردم و اقشار مختلف است.
و در ادامه افزود: در نشست نوجوان، خلاقیت و توسعه کار بسیار ارزشمندی صورت گرفت که از کودکان و نوجوانان شروع کردید چون صد درصد همیشه اصلاح و تغییر در هر سنی و جاگاه امکان پذیر است ولی استفاده از نوجوانان و کودکان قطعا تاثیر بسزایی خواهد داشت و نتایج و دستاورد های مهم تری خواهد داشت ؛همچنین آینده ساز تر هم خواهد بود.
اصفهانیان ادامه داد: اینکه نگاه شما توسعه محور است نه رشد محور، این هم یک ایده ای است که نشان از دید همه جانبه شما دارد. وقتی شما صحبت از یک توسعه می کنید یعنی ابعاد مختلف را دارید در نظر می گیرید نه لزوما بالا رفتن عددی و رقمی یک موضوع را و قطعأ نگاه بین المللی شما نگاه درست و کار آمد است.
خبرنگار: سوگل صارمی
ارسال دیدگاه

پربازدیدترین ها
مدیران دبیرخانه